Skoči na glavno vsebino
+386 3 818 33 20 - Vrtec Podčetrtek, Trška cesta 66, 3254 Podčetrtek os-podcetrtek@guest.arnes.si

V petek, 24.5.2019, smo imeli otroci oddelka 2 prav poseben dan, saj nam je veliko dodatne energije in znanja prinesel gospod Blaž Šelekar, ki nam je na igriv način prikazal delovanje elektrike. Na začetku smo se pogovarjali, kje vse elektriko uporabljamo in od kod jo dobimo nato pa smo s pomočjo igre »vlakec« spoznavali delovanje električnega toka in  napetosti. S pomočjo limon in žebljev  smo naredili zanimiv poskus, in sicer je vsak otrok s pomočjo kovinskega in bakrenega žeblja naredil baterijo, katere je »ati električar« povezal z žico, kar je omogočilo, da je žarnica zasvetila. Na koncu smo s pomočjo posebne naprave izmerili, kdo ima največ energije in ali se le ta poveča po gibalnih aktivnostih. Rezultati so vsem narisali nasmeške, še posebej pa Zali, ki se je z majhno  pozornostjo, za vso organizacijo, material, čas in pozitivno energijo, v imenu vseh  zahvalila svojemu atiju,  gospodu Blažu Šelekarju.

 

Foto: Branka Izda

(Skupno 277 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost