Pripomočki:
-samo vaš čas

Igralcem naštevajte namige, oni pa lahko ves čas ugibajo za kaj gre. Napačni odgovori niso kaznovani, tisti pa, ki ugane rešitev, lahko zastavi novo uganko. Ker se morate na to igro prej pripraviti si poglejte spodnja primera, potem pa sestavite še svoje sezname.

Primer 1:
1.Sem znana osebnost. 2. Najraje me imajo otroci. 3. Na obisk prihajam vsako zimo. 4. Nosim dolgo belo brado. 5.Na poti me vedno spremljajo jeleni. 6. Vozim se s sanmi. 7. Moje sani znajo tudi leteti. 8. Moja kapa in vreča sta rdeče barve. 9. V vreči nosim darila za pridne otroke. 10. Moje ime je Božiček.
Primer 2:
1. Sem hiter in vztrajen tekač. 2. Pri počasni hoji poskakujem. 3. Moje okrogle oči omogočijo odličen vid. 4. Spodnjo stran repa imam bel. 5. Živim v gozdu in  na travniku. 6. Imam brke. 7. Po navadi sem rjave barve. 8. Rad imam deteljo in korenje. 9. Imam dolga ušesa. 10. Moje ime je zajec.

Pripravila Tanja Osojnik

vir slike: https://bit.ly/3cecU70