Pomlad in njene prve tople žarke smo komaj dočakali na travniku, v gozdu… O čas res beži, kaj nam ne bo, ko pa se imamo v vrtcu vsak dan  lepo. Z otroško razposajenostjo, s petjem, s plesom, z deklamacijami, ugankami, z ogledom kamišibaj predstave, z gibanjem  v naravi, na igrišču smo skupaj s starši priklicali »Pozdrav pomladi«. Namen je bil, da se obeleži mesec marec kot mesec, ki je posvečen vsem, ki z veliko mero ljubezni in energije vzgajajo svoje otroke. V sklopu praznovanja » Pozdrav pomladi« smo v našem vrtcu  otroci skupaj s starši tako preživeli čas z veliko mero dobre volje in ustvarjalnosti. Narava, igrišče, sonce, veter, cvetoča drevesa, vonj po svežem, razigranost, radovednost, pozitivna energija…vse to in še več nas je obdajalo pri druženju. Prav povezovanje narave z igro, umetnostjo, gibanjem in zabavo, pa je bil del preživljanja časa, kjer smo lahko staršem pričarali kanček dogajanja v vrtcu, v skupini.

V objemu narave smo tako preživeli zanimivo urico časa, katera je še bolj utrdila naše vezi-vezi povezovanja med otroci in starši ter strokovnimi delavci, vrtcem. Kaj vse smo počeli, si lahko ogledate na fotografijah.

Besedilo: Anica Kajba

Foto: strokovne delavke vrtca