V letošnjem šolskem letu smo z otroci 1. oddelka izpeljali projekt Afrika. Otroci so se seznanili z življenjem v Afriki, z razlikami med tamkajšnjim življenjem in življenjem pri nas, spoznali so afriške živali, kulturo in običaje, naravna bogastva in znamenitosti, obiskala pa nas je tudi družina iz Gambije ter nam iz prve roke opisala življenje v Afriki – ob tej priložnosti so se otroci tudi preizkusili v igranju na afriške bobne in ostale ritmične inštrumente, kar jih je zelo pritegnilo in razveselilo. Otroci so iz gline in slame izdelali afriško vas ter Afričane, naslikali so afriške živali in prebivalce, izdelali pa smo tudi plakat na temo Afrika. Ob zaključku projekta smo pripravili še dramatizacijo Fatou, prinesi vodo, s katero smo se predstavili staršem ter otrokom obeh mlajših skupin, zaplesali pa smo tudi afriški ples Waka Waka ter se naučili še angleško pesmico Animals in the jungle.

Foto: Dragica Koprivc, Violeta Ilič, Polona Kokot