Pozdravljeni otroci,

ker nas zunaj žal ne razveseljujejo kupi snega, iz katerih bi se dalo izdelati takšne in drugačne snežake, imava za vas prav posebno idejo! Gospa Jana je pripravila navodila, kako lahko izdelate sneg in se pozabavate z izdelavo malo manjših snežakov. Jaz pa sem za vas sestavila in pripravila kratek risani film z naslovom Snežkov pozdrav za otroke.

Za izdelavo snega potrebujete:

• sodo bikarbono
  • balzam za lase

Navodila za pripravo:

Sodo bikarbono, v razmerju 3 : 0,5, zmešajte z balzamom (npr. 3 šalčke sode bikarbone in 0,5 šalčke balzama). Vse skupaj dobro pregnetite in že lahko pričnete z oblikovanjem snežakov! Mini snežakom lahko iz rozin, fižolčkov ali česa podobnega izdelate oči in nos, iz majhnih vejic ali zobotrebcev pa še roke. Na glavo mu namesto klobuka posadite plastenkin zamašek, v vaših škatlah pa poiščite košček darilnega traku za šal.

Obilo zabave želiva!

Pripravili: Mateja Mraz (izdelava risanega filma),

Jana Šuc (fotografije in navodila za pripravo snega)