V četrtek, 17. oktobra 2019, smo v oddelek 7 povabili dedke in babice na star kmečki običaj – ličkanje koruze, ki je nekdaj veljalo za najpomembnejše jesensko opravilo. Otroci so že pred tem skupaj s starši prinašali jesenske pridelke in plodove, med tem tudi koruzo, katero smo lahko uporabili za naše družabno dopoldne. Otroci so se obiska svojih starih staršev zelo razveselili. Pred pričetkom dela smo za uvod skupaj zapeli pesmico, nato pa zavihali rokave in pričeli z našo dejavnost. Otroci so s pomočjo svojih starih staršev ličkali po svojih zmožnostih in zavezano koruzo nadeli na simbolični kozolec. Preživeli smo lepo in sproščeno družabno dopoldne.

besedilo: Mateja Mraz
fotografije: Barbara Guzej