+386 3 818 33 20 - Vrtec Podčetrtek, Trška cesta 66, 3254 Podčetrtek os-podcetrtek@guest.arnes.si

JAZ IN TI – MI VSI

Namen prednostne naloge je spoznavanje ožjega in širšega družbenega in kulturnega okolja. Da bi lahko otroci sodelovali z okoljem, vplivali nanj in ga kasneje aktivno spreminjali, morajo postopoma spoznati bližnje družbeno okolje in hkrati dobivati vpogled v širšo družbo. Vključevanje v širše okolje, pomeni tudi vključevanje v kulturo, v kateri živimo. Poleg vključevanja v lastno kulturo in nacionalno tradicijo je potrebno že zgodnje seznanjanje z drugimi kulturami in civilizacijami (življenjskimi navadami, tradicijami, praznovanji), ki nudi osnovo za vzgajanje medsebojne strpnosti in spoštovanja drugačnosti.

Osredotočili se bomo na medsebojno spoznavanje in vzpostavljanje uspešnega dialoga, ki je izziv sodobne družbe. Spodbujali bomo medsebojno solidarnost in vključenosti vseh posameznikov v družbo. Načrtovali bomo dejavnosti, ki spodbujajo sodelovanje in sobivanje z različnimi posamezniki in skupinami družbe.

(Skupno 150 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost