GIBANJE IN UČENJE V NARAVI IN IZ NARAVE

Namen prednostne naloge:

• slediti viziji vrtca »vrtec v objemu narave«,
  • Spodbujanje proste igre.
  • Uvedli bomo mesec brez igrač, ter spodbujali igro z naravnimi in odpadnimi materiali.
  • Nadaljevali bomo s sodelovanjem v Mreži gozdnih vrtcev in šol, ter v programu Mali sonček.
  • Dali poudarek času bivanja na prostem in pogostejšem zahajanju v gozd.
  • Otrokom predstaviti različne športne pripomočke in jim le-te ponuditi v različnih okoljih (igralnica, igrišče, travnik, gozd…).
  • Otrokom predstaviti gozd kot okolje, ki je polno izzivov in  ponuja ogromno znanj, ter spoznanj za življenje.
  • Otrokom omogočiti pridobivanje naravoslovnih znanj (spoznavanja drevesnih vrst, rastlin, gozdnih tal, podnebnih sprememb…).
  • Krepitev motoričnih sposobnosti.
  • Spodbujati aktivno učenje otrok v sozvočju z gibanjem in prosto igro.
  • Spodbujati stimulativno okolje.
  • Motiviranje in ozaveščanje strokovnih delavcev o pomembnosti gibanja in aktivnega preživljanja časa v zunanjih okoljih.
  • Uporaba pridobljenih znanj na izobraževanjih Gozdna pedagogika, Gibanje predšolskih otrok, NTC, študijska srečanja, tehnike sproščanja… pri vzgojnem delu.