Skoči na glavno vsebino
+386 3 818 33 20 - Vrtec Podčetrtek, Trška cesta 66, 3254 Podčetrtek os-podcetrtek@guest.arnes.si

V torek, 5.2.2019, sta na obisk v naš  vrtec (oddelek 1 in 2)  prišla dva »atija« vojaka in nam na zelo zanimiv način predstavila svoj poklic. S seboj sta v vojaškem vozilu pripeljala veliko opreme, ki jo vojaki potrebujejo na terenu – masko, daljnogled, spalno vrečo, kompas, čelado, zemljevid, lopato, neprebojne jopiče. Opremo smo lahko preizkusili, s predstavitvijo kratkega filmčka  pa smo spoznali še druge dejavnostih Slovenske vojske. Med drugim sta nam predstavila tudi brezpilotna letala, s katerimi za to posebej usposobljeni vojaki, med katerimi sta tudi naša »atija«, posnamejo zahtevnejše terene in nadzorujejo nezakonite prehode državne meje. Omenjeno letalo sta imela  s seboj in ga sestavila v igralnici ter s snemanjem otrok, prižigom lučk prikazala nekaj funkcij letala, vzletanje, pristajanje, snemanje terena pa je bilo predstavljeno na filmčku. Otroci so bili zelo navdušeni, kar so pokazale tudi iskrice v njihovih očeh in nasmeški na njihovih obrazih. Za vso organizacijo in izvedbo se še enkrat zahvaljujemo gospodu Gregorju Novaku in gospodu Franciju Plevniku.

Foto: Mojca Plemenitaš

(Skupno 86 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost