Skoči na glavno vsebino
+386 3 818 33 20 - Vrtec Podčetrtek, Trška cesta 66, 3254 Podčetrtek os-podcetrtek@guest.arnes.si

Očistimo okolje
Izkoristimo lepo vreme in se opravimo na sprehod, zraven pa lahko naredimo še kaj koristnega za naše okolje. Vzemite na sprehod še  vrečko in rokavice in skupaj z otroci poberite smeti v okolici vašega doma.

Ločevanje odpadkov
Iz časopisnega papirja starejši otroci izrežejo različne izdelke in embalažo (sadje, zelenjavo, plastenke, pločevinke,…), mlajšim otrokom lahko pri izrezovanju pomagajo ali jim izrežejo starejši bratci/sestrice ali starši. Lahko pa si skopirate fotografije odpadkov, ki so priloženi.  Nato skopirajte zaboje za ločevanje  s fotografije ali pa jih z otroci narišite in pobarvajte sami ter pričnite z ločevanjem odpadkov. Fotografije lahko prilepite  na ustrezen zaboj.

Posejmo rože/zelenjavo
Z otroci poiščite lonček za rože, vanj nasujte zemljo, otroci jo lahko nadevajo z lopatko, nato pa posejte zelenjavo ali rože po želji. Otroci naj imajo skrb za rastlino in jo redno zalivajo ter opazujejo njihovo rast.

 

Pripravila in foto:  Barbara Guzej

 

viri: https://bit.ly/2KkdcNV, https://bit.ly/3cvFTDs

(Skupno 1.661 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost