Skoči na glavno vsebino
+386 3 818 33 20 - Vrtec Podčetrtek, Trška cesta 66, 3254 Podčetrtek os-podcetrtek@guest.arnes.si

V torek, 12. februarja 2019, smo v 1. oddelku izvedli delavnico za starše na temo Zgodnje opismenjevanje otrok. Dr. Ljubica Marjanovič Umek  meni, da je opismenjevanje proces, ki se ne začne šele pri šestem ali sedmem letu, temveč traja tako rekoč od rojstva. Šest oziroma sedem let je umetna meja, ki smo jo postavili sami; takrat se je večina otrok sposobnih naučiti vse simbole naše abecede, črke torej, s pomočjo katerih lahko začnejo pisati in brati.
Na delavnici smo se pogovarjali kako pomemben je pogovor, poslušanje, branje…  Igrali smo se igre za razgibavanje govoril in jezikovne igre, si ogledali nekaj didaktičnih igrer s katerimi spodbujamo opismenjevanje, se seznanili s pravilno držo pisala in dejavnostmi s katerimi lahko razvijamo gibljivost otrokovih rok, ter izvedli osnovne poteze črk in številk.

foto: Tanja Osojnik

(Skupno 113 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost