Skoči na glavno vsebino
+386 3 818 33 20 - Vrtec Podčetrtek, Trška cesta 66, 3254 Podčetrtek os-podcetrtek@guest.arnes.si

V ponedeljek, 24. 4. 2023, sta oddelka 3 in 4 obiskala planetarij Podčetrtek. Po zajtrku smo se odpravili  do planetarija, kjer nas je pozdravila predavateljica in nas je povabila v notranjost. Šele ko so se ugasnile luči, se je začelo nepozabno doživetje. Iz otroških ust so se slišali navdušeni vzkliki, ko se je nad nami razprostrlo vesolje s svetlikajočimi zvezdami. Tekom obiska smo se naučili, da smo del vesolja, po vrsti našteli planete, ki so oddaljeni od sonca, spoznali nove besede (astronavt, utrinek), si ogledali poučen risani film,  ki je govoril o spreminjanju letnih časov, nastanku vesolja ter še marsičem. V živo videli model rakete, ki je poletela v vesolje in tudi delček vesolja smo držali v rokah ter si ga lahko podrobno ogledali.  Udeležili smo se delavnice, pri kateri so otroci morali sestaviti veliko leseno sestavljanko na tleh in na pravilno mesto vstaviti planete. Otroci so z veseljem sodelovali in se učili skozi praktično izkušnjo. Ogled smo zaključili s čudovitimi vtisi in se v naslednjih dneh v vrtcu veliko pogovarjali o neskončnem vesolju.

Zahvaljujemo se planetariju Podčetrtek za doživetje vesolja.

Besedilo: Kaja Čoh

Fotografije: Kaja Čoh, Manja Doberšek

(Skupno 157 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost