Skoči na glavno vsebino
+386 3 818 33 20 - Vrtec Podčetrtek, Trška cesta 66, 3254 Podčetrtek os-podcetrtek@guest.arnes.si

V tem časi si lahko čas krajšamo z ustvarjanjem, za katerega potrebujemo slano testo. Najverjetneje se vse te sestavine, ki jih potrebujemo za izdelavo slanega testa najdejo v naših shrambah.

Sestavine za pripravo slanega testa:
300 g moke (gladka, bela)
300 g soli
2 dl vode
1 žlica olja

Postopek priprave slanega testa:
Postopek priprave slanega testa je sila enostaven.  V skledo odmerimo vse sestavine. Z žlico jih rahlo zmešamo skupaj. Ko se začne kazati oblika kepe testa, slano testo za ustvarjanje denemo na delovno površino (lahko jo še malenkost pomokamo) in zgnetemo gladko kepo slanega testa.

Testo je pripravljeno, da iz njega skupaj z vašim malčkom oblikujete poljubne izdelke. Za popestritev lahko sveže testo obarvate tudi z tempera barvami (če jo imate pri roki). Kapljico barve kanete na testo in dobro pregnetete in imate obarvano slano testo.

pripravila: Katja Lipošek

viri: https://bit.ly/2xyLZnB , https://bit.ly/2wGXaun

(Skupno 590 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost