Skoči na glavno vsebino
+386 3 818 33 20 - Vrtec Podčetrtek, Trška cesta 66, 3254 Podčetrtek os-podcetrtek@guest.arnes.si

Za tiste, ki imate že bolj spretne prstke!

Lahko si naredite opico, zajčka, punčko ali kar koli drugega. Če želite sami narediti mehko igračo, boste potrebovali zelo malo materiala:
nogavici, ki sta vam  že premajhni,
škarje,
mehko polnilo ali vato,
sukanec,
iglo,
dva gumba.
Nogavico odrežemo skoraj do pete ( kot prikazuje slika). Obrnemo jo navznoter, vzamemo iglo in sukanec ter zašijemo noge oz. tačke. Pri tem na notranji strani pustimo luknjo, da lahko nogavico obrnemo in napolnimo s polnilom. Ko nogavico napolnimo s polnilom, še zašijemo luknjo. Sedaj imamo glavo, trup in tačke. Mankajo nam še ušesa, sprednje tačke in rep. Iz druge nogavice odrežemo dva traka za sprednje tačke  in eden daljši trak za rep ter dva ušesa. Trakove obrnemo narobe in sešijemo. Obrnemo na pravilno stran in napolnimo s polnilom, ter zašijemo. Prav tako odrežemo še dva ušesa, delno sešijemo in napolnimo s polnilom. Ušesa, rep in tačke zašijemo na naš izdelek. Poiščemo dva gumba za oči in z barvno nitko prešijemo še usta!
In vaš izdelek je narejen!

Pripravila Tanja Osojnik

(Skupno 480 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost