Skoči na glavno vsebino
+386 3 818 33 20 - Vrtec Podčetrtek, Trška cesta 66, 3254 Podčetrtek os-podcetrtek@guest.arnes.si

Dragi starši in otroci. Odpravite se v naravo in se skupaj prepustite domišljiji z uporabo vsega kar se nam zunaj ponuja. Zavijte do bližine gozda, kjer boste z otroki prav zagotovo lahko našli naravni material za skupno ustvarjanje. Prav iz potrganih vej lahko skupaj z otroki izdelate svojo družino.
Poiščite vejice, ki so takšne oblike kot so na fotografiji. Pri ustvarjanju boste potrebovali še nekaj volne ali prejice, škarje in lepilo. Vejice, ki jih lahko zalepite skupaj z močnejšim lepilom, predstavljajo človeško figuro, volna pa obleko in lase. Kanček volne zalepite na željeno mesto vejice, v nadaljevanju pa naj otroci navijajo volno okrog in okrog, tako da nastane obleka. Pri tem jim dajte tudi možnost izbire poljubnih barv. Otroci bodo z navijanjem volne razvijali prstne spretnosti, po potrebi pa jim pomagajte. Za oči pa lahko izberete filc ali pa uporabite kar migajoče oči, v kolikor jih imate na voljo.

Pripravila in fotografirala: Mateja Mraz

(Skupno 93 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost