Skoči na glavno vsebino
+386 3 818 33 20 - Vrtec Podčetrtek, Trška cesta 66, 3254 Podčetrtek os-podcetrtek@guest.arnes.si

Da je mesec december resnično čaroben mesec, bi vam prav gotovo z velikim nasmehom in iskrico navdušenja v očeh pritrdili otroci 1., 2. in 3. oddelka vrtca Podčetrtek in otroci 9. oddelka z oddelki v Pristavi pri Mestinju, ki so to čarobnost, poleg vseh ostalih dejavnosti, doživeli z obiskom drsališča v Podčetrtku. Otroci so se polni pričakovanj in z željo po drsenju, z drsalkami na ledu, podali na pot proti drsališču Podčetrtek. Ko so njihove oči uzrle ledeno ploščad, je bila njihova želja po hitrostnem obuvanju drsalk in preizkušanju le teh na ledu še večja. Z nasmehi na obrazu, polni pričakovanj in vzhičeni od navdušenja so prvič stopili na drsališče. Kljub številnim začetnim padcem, zdrsom in ne ulovljenemu ravnotežju so njihovi obrazi žareli od sreče. Po začetnem samostojnem preizkušanju ledene površine so nato otroci spretno sledili strokovnim delavcem pri izvajanju iger ravnotežja, se skupaj naučili pravilno pasti in vstati ter preko iger in uporabe različnih pripomočkov postopoma osvajali osnove drsenja na ledu. Kadar nam je lepo, čas vedno prehitro mine in tako je bilo tudi to dopoldne na ledu za otroke prekratko, saj so se težko odločili, da drsalke zamenjajo s čevlji in se odpravijo nazaj v vrtec. Drsališče je v njih zagotovo pustilo lepe in doživete spomine ter veliko željo po ponovnem obisku drsališča.

Za tako bogato izkušnjo se v imenu otrok in kolektiva vrtca Podčetrtek zahvaljujem TIC-u Podčetrtek in občini Podčetrtek, ki sta nam omogočila brezplačen izposojo drsalk ter brezplačen obisk drsališča.

Foto: Strokovni delavci oddelkov

.

(Skupno 271 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost