Skoči na glavno vsebino
+386 3 818 33 20 - Vrtec Podčetrtek, Trška cesta 66, 3254 Podčetrtek os-podcetrtek@guest.arnes.si

Otroci »Junaki-Prvaki« iz skupine 2, Vrtca Podčetrtek, smo skozi leto sodelovali v projektu »Z gibanjem do zdravja«. Ob četrtkih smo imeli v večnamenskem prostoru načrtovane gibalne dejavnosti, večkrat odšli na daljše sprehode in ob dnevu zemlje, v bližnji okolica vrtca poskrbeli, da so odpadki pristali v košu za smeti. Priložnostno smo se urili v preskakovanju kolebnice in  skakanju ristanca ter si pripravljali zdrave napitke. Filmček »Čiste roke za zdrave otroke«, nas je spodbudil k pravilnemu umivanju le teh, »slika bakterij na rokah« pa nas je vseskozi opozarjala na pravilno higieno v umivalnici. Iz kock smo si  zgradili »piramido zdravja« in jo s slikovnim materialom primerno polepili. Prepevali smo veliko pesmic, vsebina le teh pa nas je spodbudila h gibalnemu uprizarjanju in nas učila o zdravem prehranjevanju in zobni preventivi. Projekt smo zaključili z zabavnim kvizom, z gospo Majdo Kramberger in gospodom Petrom Černezlom  ter obiskom zobozdravnice, gospe Simone Lipnik. Ves čas pa smo  poudarjali, da je smeh pol zdravja, kar smo s pomočjo sveže zelenjave, skupaj s svojimi najdražjimi narisali na krožnike in seveda vse pridno pojedli.

Foto: Branka Izda

(Skupno 86 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost