Pripomočki:
nekaj igrač ali  drobnih predmetov iz gospodinjstva

Ta igra je primerna za vsako starost, celo za odrasle. Vse skupaj je zelo preprosto. Nekaj vsakdanjih predmetov dajte na mizo in otroku dovolite, da jih nekaj časa opazuje. Po dokončanem času se naj otrok obrne proč od predmetov, vi pa enega od njih odstranite. Po ponovnem kratkem ogledu naj vam pove, kaj manjka.
To igro zlahka prilagodite otrokom različnih starosti in sposobnosti. Za najmlajše otroke pripravite le tri ali štiri zelo različne igrače, plišaste igrače ali druge predmete. Če želite težjo igro, povečajte število predmetov in izberite bolj podobne. V zbirko na primer vključite več kock, ki se razlikujejo samo po barvi. Odstranite eno od njih in počakajte, da otrok ugotovi, katera manjka. Ugotavljanje otežite s tem, da predmete pomešate, preden otroku dovolite ponoven ogled. Če gre vašim otrokom ta igra že res dobro od rok, naj se poskusijo še z več skupinami predmetov naenkrat. Prav zanimivo bi bilo pa vloge zamenjati. Otroci naj predmet skrijejo, vi pa ugotovite katerega.

Pripravila Tanja Osojnik

vir slike: https://bit.ly/2VbfmFI