Skoči na glavno vsebino
+386 3 818 33 20 - Vrtec Podčetrtek, Trška cesta 66, 3254 Podčetrtek os-podcetrtek@guest.arnes.si

KDO PRINAŠA SREČO?

Verjetno vsi poznate to prelepo gospodično, oblečeno v rdečo suknjico, ki je posuta s črnimi pikami.

Plašček rdeč,
pike so črne,
s prstka zletela je!
Kdaj se spet vrne?

To je seveda pikapolonica!

Otroci imajo zelo radi »šivalne igre«, kar pomeni, da gre pri igri za »šivanje« pikapolonice. Predlagava, da narišete pikapolonico ali pa predlogo natisnete in plastificirate (če imate možnost). Nato pa z luknjačem naredite ob robu pikapolonice luknje. Nato pa vzamete le še volno ali vrvico, ki ji na eni strani naredite dovolj velik vozel, da otroku ne uide skozi luknjico in šivalna delavnica se lahko začne. Vaš otrok pri tej dejavnosti si razvija fino motoriko, krepi koordinacijo oko-roka in krepi svojo pozornost in koncentracijo.

Verjameš v to, da pikapolonice prinašajo srečo? Če, ja potem prisluhni besedilu pesmice in pesmici, ki je na posnetku.

Pikapolonica
(Mira Voglar)

Pika, poka, pikapolonica, to sem jaz!

Suknjica rdeča, nekaj črnih pik!
Res nisem velika kot sosedov bik!
Toda vsak, ki me pozna,
prav zares me rad ima!

Pika, poka, pikapolonica, to sem jaz!

Pikapolonice prinašajo srečo, zato si nadeni ljubka krila in tipalke ter ‘odleti’ na pustno zabavo. Krila se pritrdijo z elastikami čez roke (kot bi si nadela nahrbtnik). Za popolni videz lahko porišeš svoj obraz v stilu pikapolonice (rdeča barva in črne pike), nekateri se odločijo tudi za lasuljo. Pikapolonica osreči čim več pustnih šem!

Pripravili: Anica Kajba in Barbara Guzej

Snemanje: Tadeja Misja

(Skupno 415 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost