Skoči na glavno vsebino
+386 3 818 33 20 - Vrtec Podčetrtek, Trška cesta 66, 3254 Podčetrtek os-podcetrtek@guest.arnes.si

Pozdravljeni! Ste pripravljeni za čisto preprost poizkus? Pa dajmo!

TOPLOTNA VRTAVKA
Iz malo tršega papirja izrežite krog, premera 8 – 10 cm. Previdno ga zarežite v spiralo, navežite na nitko in držite nad toplim – še bolje vročim radiatorjem, nad štedilnikom ali kakšnim drugim virom toplote. Namig: spustite vrtavko ob radiator. Opazite spremembo?

Ker pa je težko dolgo držati vrtavko nad radiatorjem, mi pri tem pomaga škrat Jabkolin z dolgimi rokami.
Pobrskajte po različnih kotičkih, morda boste tudi vi našli kakšnega škratka pomagalčka.

Zdaj ste že pravi mojstri in lahko z malo truda izdelate še SVEČNIK.

POTREBUJEMO:
– širši kozarec s svečko
– peki papir in prozoren lepilni trak
– voščenke ali mamine šminke
– alu-folijo

POSTOPEK
Svečko položimo v kozarec in ga ovijemo s peki papirjem, ki je lahko višji od kozarca in ga pritrdimo s prozornim lepilnim trakom. Na peki papir narišemo poljubni motiv z voščenkami ali kar z mamino šminko – jaz sem uporabila maskaro za oči in lak za nohte.

Tisti s spretnejšimi rokami pa lahko z alu-folijo dodate še pokrivalo, ki ga je potrebno naluknjati. To naredite tako, da folijo položite na kos stiropora ali debelejšo brisačo in naredite luknjice, da bo imela svečka dovolj zraka za gorenje.
Veliko uspeha vam želim!

Angela Lupše

NOVOLETNI OKRASKI

Potrebujete:
·         podlogo
·         belo in rdečo tempero barvo
·         2 vatirani palčki
·         škarje
·         rjav papir ali karton
·         luknjač
·         vrvico

Izdelava:
Na rjav papir  narišite smreko, lahko tudi kakšen novoletni okrasek ali kapico,  rokavice… ter  izrežite.  Vatirano palčko pomočite v barvo in naredite pikice. Na vrhu naredite luknjico in skozi njo napeljite vrvico, da boste lahko kasneje obesek tudi obesili.

Želim vam prijetno ustvarjanje.

Polona Kokot

(Skupno 263 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost