Skoči na glavno vsebino
+386 3 818 33 20 - Vrtec Podčetrtek, Trška cesta 66, 3254 Podčetrtek os-podcetrtek@guest.arnes.si

Spoštovani starši!

Vlada RS je dne 28. 3. 2021, zaradi zajezitve in obvladovanja nalezljive bolezni Covid-19 sprejela nov Odlok o začasni prepovedi zbiranja ljudi v zavodih s področja vzgoje in izobraževanja ter v univerzah in visokošolskih zavodih. Odlok velja od četrtka, 1. 4. 2021 do nedelje, 11. 4. 2021.

V četrtek, 1. 4. 2021, se zaradi prepovedi zbiranja ljudi začasno preneha izvajati vzgojno-izobraževalno delo v Vrtcu Podčetrtek. V oddelkih v Podčetrtku se organizira nujno varstvo.

Nujno varstvo se organizira za otroke, katerih oba starša ali eden od staršev, ki je samohranilec, sta zaposlena v:

 • sektorjih kritične infrastrukture, določenih v 4. členu Zakona o kritični infrastrukturi (Uradni list RS, št. 75/17):
   • sektor energetike,
   • sektor prometa,
   • sektor prehrane,
   • sektor preskrbe s pitno vodo,
   • sektor zdravstva,
   • sektor financ,
   • sektor varovanja okolja
   • sektor informacijsko-komunikacijskih omrežij in sistemov
 • zavodih s področja vzgoje in izobraževanja,
 • zavodih s področja socialne varnosti,
 • Slovenski vojski,
 • Policiji,
 • poklicnih gasilskih enotah.

Odlok določa, da se zaposlitev staršev ugotavlja na podlagi potrdila delodajalca, kar pomeni, da morajo starši (oba starša ali eden od staršev, ki je samohranilec) vrtcu predložiti ustrezno potrdilo o zaposlitvi.

Izpolnjeno prijavnico za nujno varstvo, pošljite na e-mail urska.sovinc@os-podcetrtek.si do torka, 30. 3. 2021, do 13. ure. Najkasneje do 1. 4. 2021, dostavite potrdilo delodajalca izdano za potrebe dokazovanja nujnega varstva. V primeru, da otrok zboli ali nujnega varstva več ne potrebujete nam to sporočite.

Na podlagi prijav bomo oblikovali manjše skupine. Otroci bodo cel dan v isti igralnici, zato prosim dosledno upoštevajte uro prihoda in odhoda, ki ste jo zapisali na prijavnico.

Po priporočilih NIJZ v vrtec pripeljite le otroke, ki so brez znakov okužbe dihal (nahod, kihanje, kašljanje, bolečine v žrelu, povišana temperatura, izguba/sprememba vonja ali okusa…). Prav tako naj v vrtec ne prihajajo, če živijo z osebo, ki ima simptome oz. znake, ki so pripisljivi bolezni COVID -19, ali če živijo z osebo, ki je v izolaciji zaradi bolezni COVID -19.

V času zaprtja vrtcev oziroma ko vrtci zagotavljajo samo nujno varstvo, so starši, katerih otroci vrtca ne bodo obiskovali, plačila oproščeni. Koriščenje nujnega varstva je za starše plačljivo (okrožnica MIZŠ, št. 6030-2/2021/14).

S skupnimi močmi bomo zmogli premagati epidemijo, zato poskrbimo, da bomo v vrtec stopali zdravi in upoštevali vsa zdravstvena priporočila.

(Skupno 1.129 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost