Skoči na glavno vsebino
+386 3 818 33 20 - Vrtec Podčetrtek, Trška cesta 66, 3254 Podčetrtek os-podcetrtek@guest.arnes.si

V petek, 5. aprila 2019, smo otroci in strokovni delavci 1. in 2. oddelka obiskali čokoladnico Syncerus v Olimju. V okviru prireditve »Vino in čokolada« nas je ponovno k sodelovanju povabil TIC Podčetrtek, ki nam je organiziral vožnjo  s turističnim vlakom Hlapon  in ogled čokoladnice. V čokoladnici Syncerus nas je sprejela gospa Tadeja, ki nam je predstavila zgodovino čokoladnice in postopek izdelave čokolade. Ob koncu predstavitve smo poskusili čokolado in si ogledali prodajalno. Načrtovali smo še ogled minoritskega samostana in zeliščnega vrta, vendar nam je ponagajalo deževno vreme. Ob vrnitvi v vrtec smo med vožnjo prepevali in opazovali okolico. Za marsikaterega otroka je bila to prva vožnja s cestnim vlakom, kakor tudi prvi obisk čokoladnice. Presenečenj, pa še ni bilo konec. Ob vrnitvi v vrtec nas je obiskala gospa Mateja Videtič, ter nas obdarila s čokoladnimi velikonočnimi zajčki. Čokoladnici Syncerus, TIC-u Podčetrtek in podjetju Hlapon se zahvaljujemo za »sladek« dan.

foto: Branka Izda, Tanja Osojnik, Urška Sovinc

(Skupno 90 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost