Skoči na glavno vsebino
+386 3 818 33 20 - Vrtec Podčetrtek, Trška cesta 66, 3254 Podčetrtek os-podcetrtek@guest.arnes.si

V torek 22. 11. 2022 sta oddelka 3 in 4 obiskala policista iz policijske postaje. Najprej smo se skupaj s policistoma odpravili na kratek sprehod, kjer smo se učili pravilnega prečkanja ceste na prehodu za pešce. Spoznavali in pogovarjali smo se tudi o prometnih znakih in prometnih pravilih.

Ob vrnitvi iz sprehoda, smo si ogledali policijsko vozilo in pripomočke, ki jih uporabljajo policisti pri svojem delu. Otroci so lahko nekatere pripomočke tudi preizkusili (neprebojni jopič, lisice, čelade) in si jih čisto od blizu tudi pogledali. Policist pa je na avtomobilu prižgal tudi sireno in luči, ter povedal kdaj jih uporabijo.

Na koncu pa smo se pogovarjali tudi o pomenu pripenjanja z varnostnim pasom in o projektu Pasavček v katerem tudi sodelujemo.

Otroci in vzgojitelji smo ob predstavitvi zelo uživali in spoznali veliko novega. V spomladanskih dneh pa se bomo odpravili tudi na policijsko postajo.

Zapisala: Manja Doberšek, dipl. vzg.

foto: Manja Doberšek, Kaja Čoh

(Skupno 137 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost