Skoči na glavno vsebino
+386 3 818 33 20 - Vrtec Podčetrtek, Trška cesta 66, 3254 Podčetrtek os-podcetrtek@guest.arnes.si

V začetku leta 2024, natančneje 4. 1. 2024, 5. 1. 2024 in 8. 1. 2024 so se otroci 1., 2. oddelka Vrtca Podčetrtek in otroci 9. oddelka Vrtca Podčetrtek z oddelki v Pristavi pri Mestinju, preizkusili v drsanju. Otroci so se te obogatitvene dejavnosti razveselili. Z brezplačnim avtobusnim prevozom so se odpeljali do drsališča, pred športno dvorano Podčetrtek. Tam jih je pričakala ledena ploščad in brezplačna izposoja drsalk. Otroci so si s pomočjo strokovnih delavk obuli drsalke, nadeli varnostne čelade in se podali na drsališče. Kljub začetnim padcem, ki jih ni bilo malo, raznim zdrsom, lovljenjem ravnotežja, je prevladal otroški smeh in vztrajnost ter želja po drsanju. Najprej so otroci samostojno preizkušali ledeno ploščad, da so pridobili občutek, nato pa so sledili strokovnim delavcem pri izvajanju iger ravnotežja in se naučili pravilno pasti in vstati. Preko uporabe različnih športnih pripomočkov so postopoma osvajali osnove drsanja.
Otroci in celoten kolektiv Vrtca Podčetrtek se za tako bogato izkušnjo iskreno zahvaljujemo TIC-u Podčetrtek in Občini Podčetrtek, ki sta nam omogočila brezplačno izposojo drsalk in brezplačen obisk drsališča.
Foto: strokovne delavke oddelkov

(Skupno 142 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost