Skoči na glavno vsebino
+386 3 818 33 20 - Vrtec Podčetrtek, Trška cesta 66, 3254 Podčetrtek os-podcetrtek@guest.arnes.si

V petek, 3.10.2019, so se otroci iz vrtca Podčetrtek (1. in 2. oddelek iz Podčetrtka ter 8. oddelek iz Pristave pri Mestinju) udeležili predstavitve služb za pomoč in reševanje v Športnem parku Šmarje pri Jelšah. Zbrani policisti, gasilci, reševalci, jamarji, predstavniki civilne zaščite, kinološkega društva ter vlečne službe so otroke seznanili s svojim delom, vozili in opremo, demonstrirali nekatere tehnike reševanja ter iskanja pogrešanih oseb in nevarnih substanc. Otroci so se še posebno razveselili priložnosti sesti na policijski motor,  ogledali so si notranjost marice, preizkusili delovanje gasilske cevi, izmerili svoj srčni utrip ter se povzpeli na prikolico vozila vlečne službe. Tako smo skupaj preživeli zanimivo in tudi poučno dopoldne.

Foto: Violeta Ilić, Tanja Osojnik, Branka Izda, Sanja Kladnik

(Skupno 124 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost