Skoči na glavno vsebino
+386 3 818 33 20 - Vrtec Podčetrtek, Trška cesta 66, 3254 Podčetrtek os-podcetrtek@guest.arnes.si

Zdravje predstavlja splošno vrednoto in bistveni vir za produktivno in kakovostno življenje slehernega posameznika in skupnosti kot celote. Skrb za dobro počutje in zdravje naših otrok zato uvrščamo med prioritetne naloge našega vrtca. V tednu med 14. in 18.10.2019 so v vrtcu potekale delavnice o pravilnem postopku umivanja rok.  Zelo pomembno je, da otroke že od malih nog seznanjamo o pogostosti umivanja rok ter o pravilnem postopku med umivanjem. Z delavnicami, prilagojenimi glede na različno starosti, želimo na zabaven način prikazati kako zabavno je čiščenje rok. V sodelovanju z gospo Natalijo Klun iz ZD Šmarje pri Jelšah, ki je otrokom predstavila pravljico oz. prstno igrico ter izvedla praktični del pravilnega postopka umivanja rok. Otroci so se tako seznanili kaj so bakterije in virusi, zakaj so za nas nevarni ter kdaj se morajo roke umiti ter po kakšnem postopku.

 

Besedilo: Darja Kokot

Foto: strokovne delavke

 

(Skupno 518 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost