Skoči na glavno vsebino
+386 3 818 33 20 - Vrtec Podčetrtek, Trška cesta 66, 3254 Podčetrtek os-podcetrtek@guest.arnes.si

Spoštovani starši.

Sporočamo vam, da so se v  vrtcu Podčetrtek pojavile uši.
Uši so stalno prisotne v našem okolju. Za ušivost smo dovzetni vsi ne glede na starost, spol ali socialno-ekonomskih status, pogosteje pa se ušivost pojavlja pri otrocih, predvsem zaradi tesnejših medsebojnih stikov, ki ušem omogočajo prehajanje z glave na glavo. Poznano je, da se ušivost običajno poveča takoj po začetku šolskega leta ter po vrnitvi otrok z različnih obšolskih dejavnosti, kjer so otroci v tesnejših stikih. Med počitnicami ušivosti običajno ne zaznavamo. Naglavne uši ne prenašajo bolezni, vendar pa s svojimi izločki povzročajo neprijetno srbenje.

Pri uspešnem preprečevanju in odpravljanju ušivosti imate ključno vlogo starši. Prosimo, da v skladu z navodili za ravnanje ob pojavu naglavnih uši natančno izvedete razuševanje. Otrok se lahko vrne v vrtec takoj po opravljenem prvem postopku razuševanja.  Več informacij o ušivosti in njenem preprečevanju najdete na spletni strani https://www.nijz.si/sl/usi-naglavne-usi .

 

 

(Skupno 56 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost