Skoči na glavno vsebino
+386 3 818 33 20 - Vrtec Podčetrtek, Trška cesta 66, 3254 Podčetrtek os-podcetrtek@guest.arnes.si

Otroški vrtec Šmarje pri Jelšah, je dne, 20. 5. 2023, najstarejše oddelke Vrtca Podčetrtek (1.,  2. in 9. oddelek), povabil na ogled predstavitev služb za pomoč in reševanje. Takoj po zajtrku, smo se z avtobusom odpeljali proti Šmarju, kjer so nas pričakale različne intervencijske službe, od gasilcev, policistov, reševalcev, vojakov…. Z otroci smo si ogledali različne predstavitve, spoznali njihov način dela, ter pripomočke in vozila, ki jih pri tem uporabljajo. Pri gasilcih so lahko otroci s cevjo, z vodnim curkom ciljali v tarčo, pri policistih smo spoznali notranjost vozila za prevoz osumljencev in policijske pse. Spoznali smo reševalce in njihove pripomočke. Pri vojakih, so se otroci lahko namazali s kamuflažnimi barvami, nato pa sodelovali v poligonu, na koncu katerega so z “bombami” ciljali v cilj.

Polni pozitivnih vtisov, novih znanj in hvaležni za povabilo vrtca Šmarje pri Jelšah, smo se z avtobusom odpeljali nazaj v naš vrtec.

 

Besedilo zapisala: Polonca Šeligo

Foto: Sanja Kladnik, Katja Lipošek in Polonca Šeligo                                                                                                            

(Skupno 133 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost