Skoči na glavno vsebino
+386 3 818 33 20 - Vrtec Podčetrtek, Trška cesta 66, 3254 Podčetrtek os-podcetrtek@guest.arnes.si

Zadnje majske dni smo si otroci Vrtca Podčetrtek v sklopu obogatitvenih dejavnosti ter projekta Mali sonček polepšali z obiskom bazenov v Termah Olimia. Aktivnosti se je udeležilo 42 predšolskih otrok, iz 1., 2. in 9 oddelka, ki so bili razporejeni v dva tedenska termina. Znotraj posameznega termina so bili otroci, glede na predznanje, razvrščeni v tri skupine. Pri usvajanju začetnih plavalnih veščin smo sledili ciljem prilagajanje na odpor vode, potapljanje glave, gledanje pod vodo, izdihovanje v vodo, plovnost in drsenje. Najspretnejši so se preizkusili tudi v skokih v vodo. Ob vsakodnevnih obiskih je bilo v otroški očeh moč opaziti navdušenje, veselje in željo po odkrivanju novega.  Da je bil nasmešek na obrazu še toliko večji, so otroci po uspešno opravljenem tečaju prilagajanja in iger z vodo s ponosom prejeli zaslužena in težko pričakovana priznanja. Velika zahvala gre Termam Olimia, ki nam je podarila brezplačne vstopnice za vse otroke in njihove spremljevalce v času izvajanja dejavnosti v njihovem termalnem kompleksu.

Besedilo: Meta Hostnik in Sanja Kladnik

Foto: Tanja Osojnik, Teodora Sovič in Sanja Kladnik

(Skupno 195 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost