Skoči na glavno vsebino
+386 3 818 33 20 - Vrtec Podčetrtek, Trška cesta 66, 3254 Podčetrtek os-podcetrtek@guest.arnes.si

Pozdravljeni otroci, vabim vas k poslušanju pravljice, z naslovom »Zvezdica želja«, katere avtor je Frank Endersby.

Po končanem pripovedovanju, sta za vas gospa Andreja in gospod Urban pripravila še dve dejavnosti.

Matematična dejavnost:

  • razlikovanje pojma veliko – malo (prilogo najdete tukaj, otroke ob tej fotografiji spodbudite k razmišljanju, z raznimi vprašanji: »Koliko je zvezd na nebu?«, »Kakšne so zvezde po velikosti?« …).
  • Razlikovanje zvezd po barvah (prilogo najdete tukaj, pobarvajte jo z različnimi barvami (rumeno, rdečo, modro, zeleno …) in jih med seboj razlikujte po barvah .

Gibalna dejavnost:

  • »Zvezdni vrtiljak zabave«                                                                                                 

Navodila za izdelavo “Zvezdnega vrtiljaka zabave”:                                                                                                                      na kos papirja (ali karton ali papirnati krožnik) narišemo zvezdo in jo pobarvamo. Iz drugega lista papirja (še bolje pa da iz kartona) izrežemo puščico ter jo pobarvamo. To pritrdimo na sredino že prej narejene zvezde z risalnim žebljičkom ali kakšnim vijakom tako, da se bo lahko puščica vrtela.                                                                                                                        POZOR: na konico žebljička, ki gleda ven iz papirja, nujno nataknite kakšno plutovino, v kroglo nagrbančen kos alu-folije, ali plastičen zamašek ter to zalepite z (vročim) lepilom oz. dobro zavarujte, zato da ne pride do kakšnim neljubih nezgod. Alternativa tej puščici je, da na sredino zvezde položite majhno plastenko in jo vrtite. V vsakem kraku zvezde označite neko telesno dejavnost, npr.: v en krak – počep, v drug krak – poskok, v tretji krak – zapleši, v četrti krak –  zasukaj se na mestu, v peti krak – teci na mestu … Sedaj ko ste to vse naredili, zasučite puščico in tam kjer se ustavi, to vajo potem izvedete. Tako se lahko gibate in ob enem zabavate, vaje pa lahko izvajate kako dolgo želite.

Prilogo za gibalno dejavnost najdete tukaj.

 

 Pripravili: Katja Lipošek (pripovedovanje pravljice, videoposnetek),

Andreja Košak Švigelj (matematična dejavnost),

Urban Pihler (gibalna dejavnost)

(Skupno 976 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost