Skoči na glavno vsebino
+386 3 818 33 20 - Vrtec Podčetrtek, Trška cesta 66, 3254 Podčetrtek os-podcetrtek@guest.arnes.si

Otroci so gonilo naše družbe in njihova največja vrlina je prav radovednost. Nihče ne ve točno, kako izgleda. Ampak, ko se ta radovednost pojavi, vse okoli postane izjemno zanimivo. Postavljajo se kar naprej takšna ali drugačna vprašanja na katera hočeš, nočeš, moraš najti odgovore. Vse to je »začaralo« naše otroke v knjižnici vrtca, Krajevni knjižnici, šolski knjižnici, ob eksperimentih, ob druženju s starši, ob poslušanju pravljic, v naravi…pravzaprav vsepovsod. Vsa  odprta vrata tako vodijo v ta izjemen svet tisočerih vprašanj in odgovorov ob katerih ni nikoli dolgčas. Glede na letošnji slogan tedna otroka smo skupaj velikokrat iskali odgovore na najrazličnejše zakaje. Vas zanima, zakaj je lepo biti otrok? Odgovor na to vprašanje so tako povedali otroci:

»Lepo je biti otrok, ker se lahko veliko igraš.«
» Lepo je biti otrok, ker ne rabiš hoditi v službo.«
» Lepo je biti otrok, ker me mami Urška pripelje v vrtec.«
» Lepo je biti otrok, ker se igramo v vrtcu.«
» Lepo je biti otrok, ker se lahko z atijem cartam in mu pomagam.«
» Lepo je biti otrok, ker lušim koruzo.«

Kako čudovit teden otroka, poln iskrenih otroških misli!

Zapisala: Anica Kajba, dipl. vzg.
foto: strokovni delavci vrtca

(Skupno 140 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost