Skoči na glavno vsebino
+386 3 818 33 20 - Vrtec Podčetrtek, Trška cesta 66, 3254 Podčetrtek os-podcetrtek@guest.arnes.si

V začetnih novembrskih dneh, je bilo v naših gozdovih še bolj živahno in barvito, kot je običajno v tem letnem času, saj smo skozi mogočna jesenska vrata otroci najstarejših oddelkov vrtca, popeljali svoje prijatelje prvih razredov OŠ Podčetrtek in POŠ Pristava pri Mestinju. Da so se vrata v gozd na široko odprla in smo skozenj lahko vstopili, smo skupaj dobro utrditi pravila gozdnega bontona. Igrivo druženje v naravi je otroke samo po sebi spodbudilo k skupnemu raziskovanju, opazovanju, čutnemu zaznavanju, urjenju motoričnih spretnosti in ustvarjalnosti, kar smo vzgojiteljice skupaj z učiteljicami s pridom izkoristile in otrokom ponudile nekaj dejavnosti, ki so izhajala in zajemale različna področja otrokovega razvoja. Tako so otroci svojo ustvarjalnost lahko izrazili skozi ustvarjanje gozdnih slik in gozdnih skulptur, se preizkusili v reševanju gozdnih ugank, iskanju jesenskih značilnosti in spretnostnem premagovanju gibalnih nalog. Pri vsem tem smo v naravi poleg bogatih izkušenj in novega znanja utrdili prijateljske vezi ter se polni lepih vtisov vrnili nazaj v vrtec v upanju, da se kmalu spet skupaj odpravimo v gozd.

Besedilo: Sanja Kladnik

Foto: Sanja Kladnik, Katja Lipošek, Polonca Šeligo, Suzana Pirman

(Skupno 111 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost