Skoči na glavno vsebino
+386 3 818 33 20 - Vrtec Podčetrtek, Trška cesta 66, 3254 Podčetrtek os-podcetrtek@guest.arnes.si

NIJZ je sprejel posodobljene Smernice vključitve otroka v vrtec/šolo po preboleli nalezljivi bolezni ali okužbi (v nadaljevanju: Smernice), ki so usklajene tudi s Strokovnim kolegijem za Pediatrijo.
Kot izhaja iz Smernic imajo starši ključno vlogo pri preprečevanju širjenja nalezljivih bolezni in okužb v vrtcih, saj lahko pomembno prispevajo k zmanjšanju tveganja za širjenje okužb, če dosledno upoštevajo priporočila tudi glede ponovne vključitve otroka v vrtec po preboleli bolezni oziroma okužbi.

Smernice so dostopne na povezavi: https://nijz.si/nalezljive-bolezni/pripravljenost-in-odzivanje-na-tveganja-za-nalezljivebolezni/vkljucitev-otroka-v-vrtec-solo-po-preboleli-nalezljivi-bolezni-ali-okuzbi-smernice/

(Skupno 58 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost