Skoči na glavno vsebino
+386 3 818 33 20 - Vrtec Podčetrtek, Trška cesta 66, 3254 Podčetrtek os-podcetrtek@guest.arnes.si

V 2. skupini Vrtca Podčetrtek, oddelki v Podčetrtku, smo v okviru projekta Turizem in vrtec, tekom leta na igriv način spoznavali značilnosti našega turističnega kraja. Na začetku leta smo si tako izdelali osebne izkaznice, s katerimi smo potovali po igralnici v različno tematsko obarvane igralne kotičke, z njimi pa smo se tudi odpravili  na obisk mejnega prehoda Podčetrtek. S pomočjo lutk »pravljičnih junakov« smo v maketi našega kraja obiskovali turistične objekte občine Podčetrtek. Poleg tega smo se s turističnem vlakom Hlapon »Atomček« v sodelovanju s  TIC-em Podčetrtek in čokoladnico Syncerus odpeljali v Olimje ter si ogledali čokoladnico in staro lekarno v Minoritskem samostanu. Na daljšem pohodu  smo s pomočjo igrivih ugank preverjali znanja o našem kraju ter ga zaključili z »grajskim plesom« na gradu Podčetrtek. Za zaključek projekta smo »poslali« svojega pravljičnega junaka na dopust v turistični kraj Podčetrtek ter narisali spominsko razglednico našega kraja in jo naslovili na naše domače naslove. S projektom smo na igriv način spoznavali simbole našega kraja ter pomembne turistične objekte. S »potovanjem« pravljičnih junakov po turističnem Podčetrtku pa smo se spoznali s pojmi kot so turisti, turizem, turistični spominki in s tem veliko dodali k svojemu predznanju o svojem kraju.

Foto: Mojca Plemenitaš, Valentina Hudina, Branka Izda

(Skupno 142 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost