Skoči na glavno vsebino
+386 3 818 33 20 - Vrtec Podčetrtek, Trška cesta 66, 3254 Podčetrtek os-podcetrtek@guest.arnes.si

20. maj je svetovni dan čebel. Za to je zaslužna prav Slovenija, ki si je v okviru OZN prizadevala za razglasitev svetovnega dneva čebel. Na ta dan se je namreč rodil Anton Janša, pionir sodobnega čebelarstva. Osnovni namen tega dne je opozarjati na pomen čebel za človeštvo in njegov obstoj. Od opraševanja je odvisna kar tretjina pridelane hrane, zato so čebele in ostali opraševalci ključnega pomena za uspešno in trajnostno kmetijsko proizvodnjo.
Žal so v zadnjem obdobju čebele vedno bolj ogrožene, s skupnim prizadevanjem pa lahko poskrbimo za varstvo čebel in njihovega življenjskega prostora ter tako dolgoročno prispevamo k ohranjanju zdravega okolja ter biodiverzitete.
V našem vrtcu smo svetovni dan čebel obeležili z likovnim in plesnim ustvarjanjem, prstnimi igrami in zgodbicami o čebelah. Otroci so se seznanili z življenjem in delom čebel, kot tudi z njihovim pomenom za naravo in ljudi.

 

(Skupno 266 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost