Skoči na glavno vsebino
+386 3 818 33 20 - Vrtec Podčetrtek, Trška cesta 66, 3254 Podčetrtek os-podcetrtek@guest.arnes.si

Svetovni dan voda, ki ga vsako leto obeležujemo 22. marca, poudarja pomen vode. Tema letošnjega svetovnega dneva voda je bila  »CENIMO VODO«.

Voda je naravna dobrina, ki je pogoj za življenje na Zemlji za vsa živa bitja. Da bi naši nasledniki to najdragocenejšo naravno dobrino znali ceniti, spoštovati in z njo odgovorno ravnati, se moramo z zgledom, besedami, ter ustvarjanjem možnosti izkustvenega učenja potruditi že v njihovem zgodnjem obdobju. Pri načrtovanju dejavnosti ob svetovnem dnevu voda nas je vodilo dejstvo, da imajo otroci raziskovalne aktivnosti zelo radi, tako so se na ta dan preko raznovrstnih zanimivih aktivnih dejavnosti seznanili z mnogimi dejstvi in pojmi o vodi. Nekaj utrinkov izkustvenega učenja smo uspeli ujeti v objektiv.

Besedilo: Sanja Kladnik

Foto: Sanja Kladnik, Polona Kokot, Dragica Koprivc, Branka Izda, Violeta Ilič, Mirjam Kampuš, Katja Lipošek, Anica Kajba, Urška Čakš, Mateja Mraz.

(Skupno 767 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost