Skoči na glavno vsebino
+386 3 818 33 20 - Vrtec Podčetrtek, Trška cesta 66, 3254 Podčetrtek os-podcetrtek@guest.arnes.si

Kultura je način življenja, je tradicija, ki se prenaša iz roda v rod. Tudi v našem vrtcu z načrtovanimi vzgojnimi dejavnostmi otrokom omogočamo spoznavanje ožjega in širšega družbenega in kulturnega okolja. Tako ima 8. februar še poseben pomen, saj temu prazniku namenimo celoten teden – teden kulture. Otroci spoznavajo različne zvrsti umetnosti ter jih doživljajo kot del družabnega in kulturnega življenja.

Ob letošnjem tednu kulture so dogajanje popestrili tudi naši gostje:
~ otrokom oddelkov v Podčetrtku je v četrtek Mateja Bobek predstavila svoje nevsakdanje glasbilo, stekleno liro. V petek pa jih je obiskala družina Vavričuk; Klemen Vavričuk in Mateja Peperko sta prepevala otroške pesmi, sledil je posnetek slovenske himne ter Ines Janković v vlogi Franceta Prešerna, ki je otroke razveselil še s suhimi figami.
~ otroci oddelkov v Pristavi pri Mestinju so si v četrtek ogledali nastop plesalcev Petre Preininger in Gregorja Berlaka iz plesnega kluba Podčetrtek. Petkovo dopoldne pa je popestril še harmonikar Zvonko Ropert.
Vsem gostom se zahvaljujemo za obisk in lepa doživetja, ki so nam jih pričarali.

 

Besedilo: Violeta Ilić
Foto: Anica Kajba in Violeta Ilić

(Skupno 275 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost