Skoči na glavno vsebino
+386 3 818 33 20 - Vrtec Podčetrtek, Trška cesta 66, 3254 Podčetrtek os-podcetrtek@guest.arnes.si

Letošnji Teden otroka je potekal v tednu od 3. do 7. oktobra 2022, pod temo SKUPAJ SE IMAMO DOBRO. Pripravila ga je Zveza prijateljev mladine Slovenije, z namenom opozoriti na aktualno stanje in potrebe otrok.
V ospredje so postavili druženje z vrstniki in grajenje medsebojnih odnosov, kar je nujno potrebno za ustrezen socialni in psihološki razvoj otrok, v preteklih dveh letih pa so bili zaradi epidemiološke situacije za to zelo prikrajšani. Posledično so se pri otrocih povečale duševne stiske in tako je prav prijateljstvo nekaj, po čemer mladi najbolj hrepenijo; da imajo družbo v kateri se dobro počutijo, si zaupajo, se pogovarjajo ter nizajo skupne dogodivščine.

Tudi v našem vrtcu smo organizirali veliko aktivnosti v luči teh smernic. Izvedli smo sledeče dejavnosti:
~ dan prijateljstva: druženje otrok med oddelki
~ poslušanje/učenje deklamacije Pravi prijatelj (Z. Majhen)
~ gibalna urica: s skupnimi močmi premagujemo ovire (1. starostno obdobje)
~ pohod na grad: s skupnimi močmi do gradu Podčetrtek (2. starostno obdobje)
~ igralni dan: igra z nestrukturiranim materialom (1. starostno obdobje) ter igranje iger naših
staršev – Gnilo jajce, Zemljo krast, gumitvist… (2. starostno obdobje)
~ glasbeni dan: obisk glasbenika g. Svena Markovića z gosti

Tako so otroci ta teden preživeli ob pestrih in zanimivih dejavnostih, se družili, igrali, sodelovali v igri ter skupaj ustvarjali.

 

besedilo: Violeta Ilić
foto: strokovne delavke vrtca

(Skupno 182 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost