Skoči na glavno vsebino
+386 3 818 33 20 - Vrtec Podčetrtek, Trška cesta 66, 3254 Podčetrtek os-podcetrtek@guest.arnes.si

Vsak tretji petek v novembru obeležujemo dan slovenske hrane. Tako smo tudi v našem vrtcu v petek, 19.11.2021 izvedli tradicionalni slovenski zajtrk, ki vključuje kruh, maslo, med, mleko in jabolko.
Projekt, katerega pobudnik je Čebelarska zveza Slovenije, daje poudarek domači, lokalno pridelani hrani slovenskega porekla ter pridelovalcem hrane (kmetom in živilskim podjetjem). Na ta način otroci spoznajo pomen kmetijstva, živilske industrije, čebelarstva in varovanja okolja. Prav tako je eden izmed ciljev projekta poudarjanje pomena zajtrka za zdravo in uravnoteženo prehrano.

Zaradi trenutnih epidemioloških razmer in manjšega števila otrok v vrtcu sta čebelar Jože Počivavšek ter župan Peter Misja obiskala le 3. oddelek v Podčetrtku. V ostalih oddelkih so otroci prav tako sodelovali pri pripravi pogrinjka in dekoracije, se seznanili z življenjem čebel, čebeljimi izdelki, likovno ustvarjali ter izvedli prstne in plesne igre na temo čebelic.

 

Besedilo: Violeta Ilić
Fotografije: strokovne delavke vrtca

(Skupno 353 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost