Skoči na glavno vsebino
+386 3 818 33 20 - Vrtec Podčetrtek, Trška cesta 66, 3254 Podčetrtek os-podcetrtek@guest.arnes.si

Z otroki 1. oddelka v Pristavi pri Mestinju smo v aprilu in maju pripravili zdravilne pripravke: regratov med in sirup iz smrekovih vršičkov, uredili pa smo tudi visoko gredo, na katero smo posejali in posadili nekaj zelenjave (paradižnik, fižol, krompir, paprika, kumare, čebula, solata). Otroci so pridno sodelovali pri nabiranju regratovih cvetov in smrekovih vršičkov, nato pa še pri sami pripravi regratovega medu in sirupa iz smrekovih vršičkov. Likovno so upodobili regratove cvetove in lučke, kjer so slikali z vodenimi barvicami ter risali s črnim tušem. Tako so se seznanili z zdravim in ekološko osveščenim načinom življenja, z regratovim medom pa smo se nato večkrat posladkali pri zajtrku, ko smo ga dodali v sveže kuhan čaj – zelo nam je teknil!

Foto: Dragica Koprivc, Violeta Ilić

 

(Skupno 181 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost