Skoči na glavno vsebino
+386 3 818 33 20 - Vrtec Podčetrtek, Trška cesta 66, 3254 Podčetrtek os-podcetrtek@guest.arnes.si

V mesecu novembru se je v našo skupino »pregrizla« Zelo lačna gosenica. Zelo lačna gosenica nas je popeljala od knjige do senčnega gledališča. Najprej smo spoznali  zgodbo Zelo lačna gosenica (E. Carle). Ob večkratnem branju so otroci doživeli Zelo lačno gosenico in s pomočjo slikovnih predlogov so otroci  pripovedovali in obnavljali zgodbo. Gosenico so spoznali skozi umetnost, kar pomeni, da so tiskali z balonom in tempera barvo, tiskali  z dlanmi in tiskali s pečatniki iz toaletnega papirja. Glasbeno so se naučili pesmico o gosenici, jo spremljali na male ritmične instrumente in uprizorili s kretnjami. Sadje so poimenovali in  razvrščali s pinceto po barvi. Otroci so ob   pripovedovanju pravljice ob didaktični gosenici – kazali sproti, kaj je jedla in ob tem se učili tudi štetja; prepoznavali sadeže in ostalo hrano; spoznavali življenjski krog gosenice ter spoznali čisto pravo gosenico. Njeno gibanje smo opazovali v igralnici ter se večkrat gibali kot gosenice. Iz sadja so otroci naredili sadno solato in se z njo tudi posladkali. Okušali so limonin in pomarančni napitek tako, da so sok stisnili in ugotavljali kislo-sladko. Otroci so imeli na voljo tudi igre, pri katerih so reševali različne finomotorične naloge, kot so labirinti,  risanje različnih črt …  Vsak dan smo prebirali zgodbo in se s pomočjo zgodbe učili poimenovati dneve v tednu.  Iz obročev smo sestavljali gosenice in utrjevali osnovne barve. Natiskane lutke smo skupaj izrezali, jih prilepili na palčko za ražnjiče in lutke so oživele v lutkovnem kotičku. Ob tem pa je tudi nastala lutkovna predstava s senčnimi lutkami, katere so bili otroci zelo veseli in ob koncu smo zapeli  pesmici Gosenica je lezla in Metuljček Cekinček.

GOSENICA

Gosenica je lezla, počasi na drevo, pomigala na dolgo,

pomigala kratko (s prstki oponašamo gosenico).

Primigala je k meni, v lonček sem jo dal (nakažemo kako jo damo v lonček),

nikar mi ne pobegni, zažugal sem dejal (zažugamo s prstom).

Ko v lonček sem pogledal, je notri ni bilo (pokažemo ni-ni),

pred oknom pa je letal metuljček prelepo (posnemamo let metulja).

 

Prisluhnite ji tudi vi, mogoče bo tudi vas navdušila!

 

Besedilo in snemanje: Anica Kajba

Senčne lutke: Vesna Kovač

 

vir slike: https://www.bukla.si/knjigarna/otrosko-in-mladinsko/dojencki-in-malcki/slikanice/zelo-lacna-gosenica.html

(Skupno 748 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost