Skoči na glavno vsebino
+386 3 818 33 20 - Vrtec Podčetrtek, Trška cesta 66, 3254 Podčetrtek os-podcetrtek@guest.arnes.si

Najstarejši otroci našega vrtca so štiri prijetne dni preživeli v Ribnici na Pohorju. Zimovanje je bilo prepleteno z začetnim smučarskim tečajem, igro na snegu, pohodom po kraju, ter druženjem z vrstniki. Otroci so na zimovanju pridobili nova spoznanja, si širili obzorja, se navajali na zdrav način življenja, samostojnost, na osebno odgovornost… in si s tem bogatili intelektualne, moralne, čustvene, estetske in gibalne zmogljivosti.
Večina otrok se je prav na zimovanju prvič srečala s smučanjem. Ker je otrokova najljubša dejavnost igra so učitelji smučanja Herta Počivavšek, Borut Pihlar, Saša Kolar in Matjaž Ošlak igro kot učno metodo izkoristili, ter smučanje otrokom predstavili na prijeten in zanimiv način. Otroke so spremljale tudi strokovne delavke vrtca Branka Izda, Teodora Sovič, Tanja Osojnik, Sanja Kladnik in Urška Sovinc. Čas med smučanjem in bivanjem na prostem smo si popestrili z igro, pravljičnim večerom, druženji in plesom, ter zaključkom zimovanja – podelitvijo medalj.
Kljub slabšim snežnim razmeram, smo poskrbeli, da so štirje dnevi minili v prijetnem in sproščenem vzdušju.

Foto: Eva Humski
Borut Pihlar

(Skupno 275 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost