Skoči na glavno vsebino
+386 3 818 33 20 - Vrtec Podčetrtek, Trška cesta 66, 3254 Podčetrtek os-podcetrtek@guest.arnes.si

Zimovanje predšolskih otrok je potekalo od torka, 3. 1. 2023 do petka, 6. 1. 2023 na Ribnici na Pohorju. Udeležilo se ga je  31 otrok iz najstarejših oddelkov v Podčetrtku in Pristavi pri Mestinju. Otroci so ob strokovni  pomoči učiteljev smučanja Boruta Pihlarja, Saše Cverlin, Matjaža Ošlaka in Herte Počivavšek, ter strokovnih delavk vrtca Teodore Sovič, Katje Lipošek, Sanje Kladnik, Tanje Osojnik in Urške Sovinc premagovali bele strmine. Otroci si na zimovanju razvijajo gibalne, funkcionalne, spoznavne, čustvene in socialne sposobnosti. Smučarske vsebine se prepletajo še z drugimi dejavnostmi. Poudarek dajemo socializaciji otroka, saj otrok spoznava nova prijateljstva, ponudi medsebojno pomoč sovrstniku, pridobiva pozitivne navade… Otroci iz dneva v dan postajajo bolj samostojni in s tem se krepi tudi njihova samozavest. Otroci so bili kljub daljši ločenosti od staršev veseli in polni novih izkušenj. Z nasmehom na licih  in z zasluženo medaljo so se v petek, 6. 1. 2023, vrnili v objem staršev, ki so jih že nestrpno čakali.

video: Borut Pihlar

(Skupno 247 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost