Skoči na glavno vsebino
+386 3 818 33 20 - Vrtec Podčetrtek, Trška cesta 66, 3254 Podčetrtek os-podcetrtek@guest.arnes.si

Naj vam predstava, Živali pri babici Zimi, v teh hladnih marčevskih dnevih prinese toplino v vaš dom.

BABICA ZIMA
(Mira Voglar)

Babica Zima z belo glavo kima: “Kdor obleke nima,
naj pri meni se zglasi, takoj po meri jo dobi.“
Siva rogovila se je oglasila, milo je prosila:
Bel klobuček rada bi in haljico na gumbe tri.“

Le kako bo Babica Zima pomagala prezeblim živalim? Gunca gunc, gunc gunc, se ziblje babica Zima na svojem starem gugalniku in  plete topel volnen šal ob kaminu. Babica Zima  se veselo zasmeje in v kožuščke prijazno ovije ptička, zajčka, lisico in medveda, ki sedaj ve, da je zares prijetno takrat, ko si stvari enakomerno delimo. Kar toplo ji je pri srčku, ko se stisne k ostalim in pomisli, da prava toplina sploh ne prihaja iz kožuščka, ampak od prijateljev in  kdor zna dajati, mu nikoli ničesar ne manjka.

Pred predstavo so si otroci pripravili stole v knjižnici vrtca, kot v pravem gledališču. Ko so se udobno namestili, se je lutkovna predstava začela. Otroci so bili zelo motivirani in ker jim sama zgodba ni bila tuja, so med samo predstavo tudi sodelovali – pomagali so posameznim živalim do babice Zime. Po ogledu smo skupaj zapeli pesmico o Babici zimi in živali so prišle med otroke. Gre za rusko pravljico ampak vsebino lutkovne predstave je priredila študentka Valentina Hudina pod mentorstvom Anice Kajba. Lutkovno predstavo sta jim zaigrali Maja Strašek in Valentina Hudina, ki je študentka PeF Maribor, 3. letnik in opravlja študentsko prakso v našem vrtcu.

Babica Zima je vesela 20 minutna predstava, ki vam bo čas popestrila in napolnila s toplino!

 

Besedilo in snemanje: Anica Kajba

(Skupno 567 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost