Skoči na glavno vsebino
+386 3 818 33 20 - Vrtec Podčetrtek, Trška cesta 66, 3254 Podčetrtek os-podcetrtek@guest.arnes.si

V mesecu novembru smo v okviru projekta Zdravje v vrtcu v naš vrtec povabili gospoda Petra Černezla iz ZD Šmarje pri Jelšah in spoznavali kako pomembna je nega zob že v predšolskem obdobju. S svojima pomočnikoma – maskoti kužka in zmajčka, je otrokom predstavil kako zelo pomembna sta umivanje zob in zdrava prehrana. Z umivanjem zob je namreč potrebno že pričeti ob izraščanju prvega mlečnega zoba. Otroci so ob nazorni demonstraciji spoznavali tudi pripomočke za čiščenje zob. Gospod Peter je s svojim obiskom vsekakor otroke še dodatno spodbudil za redno ustno higieno.

Besedilo: Mateja Mraz

Foto: strokovne delavke vrtca

(Skupno 190 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost