Predšolski otroci se s prometom srečujejo  vsaki dan. Pojavljajo se kot pešci, kolesarji, potniki v vozilu in so eni od najbolj ogroženih udeležencev v prometu. Zato je potrebno otroke čim prej pripraviti in seznaniti na sodelovanje in vključevanje v promet.

V sredo, 2. oktobra 2024, sta prišla na obisk policista Matej in Dejan s policijske postaje Šmarje pri Jelšah. Obiskala sta oddelke v Podčetrtku in otrokom podala veliko informacij o delu policista in varnosti v prometu. Otroci so si ogledali policijsko opremo in policijska vozila, ter se s policistoma odpravili tudi na sprehod.

Zahvaljujemo se PP Šmarje pri Jelšah, policistoma Mateju in Dejanu, da sta si vzela čas in prišla otrokom popestrit dopoldne v vrtcu.