RIŠEMO MALO DRUGAČE

Za risanje ne potrebujemo vedno barvic in papirja. Kaj mislite s čim in kam bi lahko še ustvarjali? Ena takšnih možnosti je RISANJE S PRSTKOM PO MIVKI.
Potrebujete:
barvno podlago (krožnik, pladenj, pokrov škatle za čevlje, ki ga lahko prebarvate s temno barvo…)
mivko (ker nisem imela mivke, sem vzela pšenični, zdrob, lahko tudi, koruzni zdrob, moka…)
lahko palčko, še boljši pa so prstki

Zdrob nasujte na podlago, da pokrijete dno. Povabite otroka k ustvarjanju. Risbo lahko zbriše, tako da podlago nežno strese in ustvarja dalje.

JEŽEK JE IZGUBIL BODICE

Uganka: ČEPRAV NIČ HUD NI TALE STRIC, IMA PLAŠČEK IZ BODIC.        (ježek)

Na trši karton narišite obliko ježka brez bodic in ga izrežite. Otrok naj nariše oči, smrček in usta.
Ker ježek nima bodic mu naj otrok namesto njih natakne kljukice. S tem si bo razvijal spretnost prstkov.

ZLOŽIMO NOGAVICE

V košarico pomešamo več parov nogavic. Otrok išče pare nogavic. Ko jih najde, nogavici poravna in zloži eno na drugo. Nato nogavici zvije v klopčič.

Prispevek in foto: Polona Šeligo