Skoči na glavno vsebino
+386 3 818 33 20 - Vrtec Podčetrtek, Trška cesta 66, 3254 Podčetrtek os-podcetrtek@guest.arnes.si

Vesolje je izredno privlačna tema za otroke vseh starosti. »Kaj vse je vesolje« smo radovedno odkrivali tudi v 2. skupini Vrtca Podčetrtek. S pomočjo različnih dejavnosti smo izvedeli veliko novega o vesolju. Prav tako pa smo se odločili za sodelovanje v UHU-jevem kreativnem natečaju »Kaj vse je vesolje?«, kjer se spodbuja timsko delo in  krepi zavest o pomembnosti trajnostnega razvoja okolja. Iz odpadnega materiala smo s skupnimi močmi izdelali svoje vesolje in o tem posneli filmček, ki smo ga  skupaj s fotografijami poslali na Uhu natečaj ter optimistično upali na osvojitev ene izmed prvih treh nagrad, to je obisk Planetarija.  Ob razglasitvi nagrad smo bili malce razočarani in žalostni, saj naše »vesolje« ni bilo med dobitniki nagrad, a smo se hkrati naučili, da je v življenju vsakogar veliko zmag in veliko porazov in oboje je treba znati prenesti. Z dvignjeno glavo gremo naprej proti novim izzivom, zmagovalcem pa iskreno čestitamo.

Foto: Branka Izda

(Skupno 251 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost