Skoči na glavno vsebino
+386 3 818 33 20 - Vrtec Podčetrtek, Trška cesta 66, 3254 Podčetrtek os-podcetrtek@guest.arnes.si

Po teh nekaj deževnih dnevih nas narava ponovno s svojimi toplimi žarki vabi medse. Prav lepo je obiskati pisan majski travnik, ki nam nudi ogromno možnosti za opazovanje, raziskovanje, spoznavanje in eksperimentiranje z otroki.

Predno se odpravite na travnik vzemite jajčno škatlo, odrežite pokrov škatle in 5 predalčkov na eni strani obarvajte vsakega z drugo barvo (rumeno, vijolično, belo, zeleno in roza). Ko se predalčki posušijo pričnite z iskanjem travniških cvetlic in jih pravilno po barvi umestite nad obarvane predalčke. Ob razvrščanju po barvi nato rastline poimenujte, si oglejte njihove sestavne dele (liste, stebla, cvetove in korenine) in jih med sabo primerjajte. Ko se vaše travniško raziskovanje konča in se vrnete domov je čas, da si iz nabranih cvetov izdelate ogrlico.Za izdelavo ogrlice potrebujete slano testo in cvetove različne travniških cvetlic. Testo z valjarjem razvaljajte (testo naj ne bo pretanko saj ga boste v naslednjem postopku še valjali) in iz njega z modelčkom izrežite poljubno obliko. Na izrezan model položite cvetlice in jih z valjarjem povaljamo v testo. Na koncu v zgornji del modelčka naredite luknjo, da boste lahko v suh izdelek napeljali vrvico. Ko se testo posuši ga lahko še okoli cvetov obarvate z vodenimi barvicami in ko se le te posušijo z lakom za lase pošpricate okrasek, da se bo vaša ogrlica lepše svetila.

Zdaj pa veselo na travnik in se že veselim fotografij vaših cvetočih ogrlic.

 

prispevek pripravila, foto: Sanja Kladnik

 

(Skupno 248 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost