»ZAČNI MLAD, TEKMUJ POŠTENO« se je tudi v letošnjem letu glasil slogan vseslovenske množične akcije pod okriljem Atletske zveze Slovenije. 150 otrok iz vrtca Podčetrtek z oddelki v Pristavi pri Mestinju in Podčetrtku se je v četrtek, 26. 9. 2024, preizkusilo v teku na 100m, kar je tudi uradna atletska disciplina.

V vrtcu Podčetrtek z oddelki v Pristavi pri Mestinju dajemo gibanju velik pomen, zato smo se že na dan slovenskega športa pričeli pripravljati na vse slovensko množično akcijo. Pričakovanje se je iz dneva v dan stopnjevalo, vrhunec pa je pričarala maskota kravica Hofko, katera je otroke presenetila na teku. Najmlajši so z maskoto premagovali ovire na poligonu, starejši pa so se preizkusili na teku v dolžini 100m. Maskota je pred tekom otroke razgibala z otroško glasbo Od glave do peta ter jih z navijanjem spodbudila h teku. Znak zelenih zastavic, navijaški transparenti in pisk piščalke, ki so naznanili pričetek teka, so odmevali daleč naokoli. Prečkanje ciljne črte z nasmejanimi obrazi otrok so povedali več kot tisoč besed. Tek smo strnili z zasluženimi priznanji ter se v duhu navdušenja poslovili od maskote.

Ob tem bi se radi zahvalili podjetju Lagerhof za izposojo maskote kravice Hofko, katera bo še nekaj časa ostala v spominih otrok ter gospe Pavliki Medvešček, ki nam je omogočila uporabo travnika za izvedbo množičnega teka. Zahvala pa gre tudi vsem sodelavcem, kateri smo s skupnimi močmi pričarali pravo tekaško vzdušje.

Prispevek pripravili koordinatorici množičnega teka Meta Hostnik in Violeta Ilić

Foto: Urška Sovinc