Skoči na glavno vsebino
+386 3 818 33 20 - Vrtec Podčetrtek, Trška cesta 66, 3254 Podčetrtek os-podcetrtek@guest.arnes.si
60. dni pred začetkom olimpijskih iger v Parizu, je v Podčetrtek prispela olimpijska bakla.
Olimpijski ogenj je poleg krogov najznačilnejši simbol olimpijskih iger. Prižiganje olimpijskega ognja (vsake štiri leta) je velik medijski dogodek. Olimpijski ogenj gori neprekinjeno med izvajanjem posameznih olimpijskih iger, ob koncu tekmovanja pa ga s posebnim obredom ugasnejo na sklepni slovesnosti.
Slovenska bakla, ki so jo izdelali jeklarji v Ravnah na Koroškem, na poti po vseh slovenskih občinah širi vrednote olimpizma. Svoj kamenček v ta mozaik so danes dodali tudi otroci našega vrtca. Nosilcem slovenske olimpijske bakle sta se pridružila tudi župan občine Podčetrtek g. Peter Misja in naša nekdanja rekorderka v troskoku Anja Valant Velepec-
»Nihče ti v življenju ne more dati zagotovila, da boš postal najboljši, vedno pa se lahko zaneseš na svojo jekleno voljo. Ta je edino zagotovilo, da se dan za dnem trudiš postati boljši in dosežeš svoj cilj. Zato prebudi v sebi jekleno voljo!«
(Petra Majdič)

foto: Borut Pihlar&Lea Školnik Pasarič

(Skupno 79 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost